Hard Dog Race - Not Just Run

2023.04.29

Bolf Beáta a HDR Erdélyi Kopó falka megbízott szervezőjének beszámolója

2023.04.29-én Piliscséven a HDR NJR (Hard Dog Race Not Just Run) megrendezésre kerülő versenyén vettünk részt.
A Magyarországi Erdélyi Kopó Klub a Támogatási Programján keresztül a verseny nevezési díjához hozzájárult, melyet ezúton is nagyon köszönünk!

Versenyzésünkkel az Ürömi Állatotthont támogattuk.

Az idei mottó: Hat láb, két szív, három menhely.

Még soha ilyen nagy számban nem képviseltette magát a fajta. 13 erdélyi kopó és 15 futótársa vett részt a versenyen.
2 csapat, 1 3az1-ben csapat és 1 egyéni versenyző indult neki a piliscsévi motocross pályán kijelölt pálya meghódítására. És tényleg meghódítottuk! Bár most kedvezőbb volt a pálya, de semmivel sem volt könnyebb, mint tavaly a Base versenyen. A táv 5,7 km, a szintkülönbség 155 m volt. Természet adta akadályokkal tarkítva, gyönyörű napsütéses időben, helyenként mesés kilátással.
Az idén volt 3 eb és 6 ember új versenytársunk. Ők nagy izgalommal várták, hogy rajthoz állhassunk. Mi kicsit rutinosabb versenyzők már tudtuk nagyjából mi vár ránk. Nem is csalódtunk.

Csapataink:

Vadűzők - 23 csapatból 3. hely!!!

• Borza Csilla - Bükkaljai Vadűző Jázmin - hívónév: Jázmin 07:12.74 /km 41:49.9
  • Mihályfi Angéla - Vértesfia Temes - hívónév: Temes 07:19.71 /km 42:30.3
  • Dr. Nemes Orsolya Sarolta - Vértesfia Szeben - hívónév: Vince 06:32.49 /km 37:56.4
  • Szlama Ágnes - Vadász Nimród Eper - hívónév: Ella 05:59.65 /km 34:46.0 (Ági Dávid Erika helyett ugrott be, mert Erika térdsérülést szenvedett a verseny előtt 1 héttel)
  • Lokodi István Zsolt - Mandulaházi Galagonya - hívóneve: Alma 05:59.19 /km 34:43.3 (István Kovács Márton helyett jött el, Marci szintén térdsérülés miatt volt kénytelen visszalépni)
  • Topánka Roland - Ősi-Vadász Partizán - hívónév: PARÁZS 05:50.77 /km 33:54.5 (Roland szerencsésen felépült tavalyi sérüléséből)

• Bolf Beáta - Ecserfalvi Hattyú - hívónév: Hattyú 08:52 /km 51:24.3

A versenyt sajnos Bolf Róbert bokasérülése miatt feladni volt kénytelen a 3. km-nél. A szervezők nem engedték tovább. Így a Kopóláb Koptatók csapata versenyen kívüli eredménnyel zártak.

Legnagyobb örömünkre a Vadűzők 23 beérkezett csapatból a 3. helyezést érték el. A leggyorsabb versenyzőnk Topánka Roland lett (szerényen nem akart indulni egyéni versenyzőként, mondván a tavalyi sérülése miatt nincs jó formában - hát az időeredményét nézve nem is tudom mit mondjak) 33 perc 54 másodperces idővel. Összesen 6 perccel maradt el a HDR legjobb futójától. Szerényen csak annyit mondott, hogy őszre jobb formában lesz.

Mindenki fantasztikus eredményt ért el. Egységesen örültünk egymásnak, és hogy együtt újra megcsináltuk. A frissen debütált társaink is nagyon boldog voltak, jelezve, hogy a további versenyekre is szívesen tartanak velünk.
Nagyon nagy büszkeséggel töltött el, hogy mikor a starthoz felsorakoztunk (sikerült azonos időablakba foglalni az indulásunk) mindenki csak nézett, hogy ennyi gyönyörű azonos fajtájú kutya állt fel és vár türelmesen, hogy indulhasson. A szabályzat szerint egyszerre 4 ember és kutya, de maximum 6 ember-kutya páros indulhat el. Sikerült meggyőznünk a startindító szervezőt, hogy mi egy nagy csapat vagyunk és engedjen egyszerre indulni. Így igazán impozáns látvány volt a 13 kutya nekilódulása. Nekünk már csak kapkodni kellett a lábunkat, hogy tartsuk velük a lépést.

Ismét egy újabb versenyem vehettünk részt, melyen az erdélyi kopók és futótársaik, gazdáik boldogan bizonyíthatták rátermettségüket!